Praktické tipy ako na zábavnú angličtinu

7 tipov ako na zábavnú angličtinu

Tiež si myslíte, že udržať pozornosť detí pri hre alebo učení je náročná úloha? A máme pocit, že ak ich máme učiť cudzí jazyk, a zabaviť ich popri tom, že je to prakticky nemožné.

Je to ale možné. Prečítajte si tento návod, ako z angličtiny urobiť zábavu nielen pre dieťa, ale aj pre rodiča.

„Učenie prichádza samo vtedy, keď sú deti aktívne zapojené do hry a keď sa zabávajú…“ (Learning occurs naturally when children are actively involved and having fun.)

1.Urobte si plán

Tak ako aj iné aktivity, ak sa rozhodneme učiť deti cudzí jazyk, je dobré mať túto aktivitu naplánovanú. Dajte si cieľ, že sa tejto aktivite budeme venovať 10-15 minút denne. Zo začiatku môžu byť tieto úseky kratšie, a postupne pridávajte po 1-2 minútach.

2.Pravidelná aktivita

Deti majú radi rutiny, pravidelné denné aktivity. Napríklad doobeda idete vždy von na prechádzku, poobede idete na výtvarný krúžok, pred spaním si čítate. Urobte z učenia pravidelnú aktivitu, na ktorú si dieťa zvykne. Vyberte si taký čas, keď vás nikto nebude rušiť a budete v kľude.

3.Vytvorte si anglický kútik

Vyberte si priestor, kde sa budete angličtine venovať. Bude to vaše „anglické teritórium“. Môžete tam mať anglické knižky, kartičky, anglického kamaráta. Vstupom do tejto zóny sa z vás stanú anglicky hovoriaci ľudia.

4.Učenie musí byť hravé

Deti sa učia prirodzene tým, že sa hrajú rôzne hry, pri ktorých si ani neuvedomujú, že sa vlastne učia. Využívajte hračky, ktoré máte bežne doma. Nepotrebujete učebnice ani špeciálne pomôcky, ktorými by ste dieťa stresovali.

5.Nevynechajte pesničky a rýmovačky

Rýmovačky a pesničky pomáhajú deťom v tom, aby pochytili zvuky a pridali sa do rytmu a melódie piesne. Piesne deti vtiahnu do deja, deti sa neboja opakovať a napodobňovať. Pri piesňach sa deti hýbu a využívajú svoju energiu na to, aby trénovali kinestetickú pamäť.

6.Zapojte angličtinu do bežných aktivít

Popisujte deťom bežné aktivity, ako napríklad umývanie rúk alebo varenie. Pri umývaní rúk môžete využiť pesničku Wash Your Hands a pri varení si môžete hovoriť názvy ovocia a zeleniny.

7.Odmeňujte sa

Pochváľte dieťa, ak sa mu niečo podarí. Odmeňovanie a pochvaly znásobia pozitívny vzťah z aktivity a dieťa si ten pocit uchová vo svojej pamäti. Stačí jednoduchá fráza Great / Give me five.

Aby sa dieťa niečo naučilo, je potrebné, aby sa hralo a zabávalo. Ak chcete aby sa dieťa naučilo cudzie jazyky, musí si k nim vytvoriť pozitívny vzťah. Samo to ale nedokáže. Je na nás rodičoch, aby sme mu ukázali cestu. Robíme to pre jeho budúcnosť.

(obrázok: canva.com)

Komentáre